Dnes si prečítam dobrý návod

8. ročník | 2019/2020 | 2.5. kolo - BONUS | Veda z labáku
Kategória CD | Autor | Juraj Vasek, Ing. Mgr. Martin Hriňák

Maximálny počet bodov: 15


Používateľské návody, kto by ich nepoznal. Sú pri každom produkte a taktiež často platí, že pribalený manuál má aj svoje opodstatnenie. Tím vedcov z Austrálie sa na tento problém pozrel bližšie. Na vzorke 170 ľudí zisťovali ich vzťah k návodom. Výsledok nie je prekvapivý, väčšina ľudí nepoužíva návody a taktiež nepoužíva väčšinu funkcií, ktoré produkt či elektrický spotrebič ponúka.

Tvojou úlohou je preskúmať najnovšie zariadenia v domácnosti, opýtať sa rodičov, prípadne súrodencov, koľko času venovali čítaniu návodu na použitie pred prvým spustením daného zariadenia. Zisti, koľko funkcií podľa výrobcu tieto spotrebiče majú, a zisti, koľko z nich bežne doma využívate. Preskúmaj takto aspoň tri spotrebiče.

Pohľadaj doma alebo na internete návod na používanie jedného zo spotrebičov a vypíš, ktoré časti by si určite pri čítaní nemal preskočiť a ktoré sú podľa teba menej podstatné. Nezabudni svoje skúmanie zdokumentovať aj fotkami spotrebičov.

Pôvodný výskum je dostupný na stránke https://academic.oup.com/iwc/article-abstract/28/1/27/2363584?redirectedFrom=fulltext.


Diskusia

lock

Odosielanie riešení

Máš vyriešenú úlohu? Zaregistruj sa alebo prihlás sa do svojho konta pre odoslanie riešenia úlohy.