Dopravné prostriedky

6. ročník | 2017/2018 | 1. kolo | Pozemná doprava
Kategória E | Autor | Gabriel Paľko

Maximálny počet bodov: 10


Toto kolo súťaže sa budeme venovať pozemnej doprave, ktorá obsahuje všetky druhy dopravy odohrávajúce sa na pevnej pôde, zemi. Spolu si vyrobíme jednoduchý vláčik z rolky z toaletného papiera a neskôr si postavíme vlastné nákladné auto, s ktorým dokážeme previesť aj nejaký náklad.
Vláčik
Z rolky z toaletného papiera poskladajte vláčik (súpravu niekoľkých vagónov – 2-3) a dodajte mu aj nejaké oživenie (potlač, farbu, obrázky, kde bude zakomponované aj logo vášho tímu) tvorivosti a fantázií sa medze nekladú. Postup a pomôcky nám opíšte jednou z týchto foriem: video s riešiteľmi, plagát/nákres alebo pomocou textu. Váš vyrobený vláčik zdokumentujte a jeho fotografiu priložte do Vášho odpoveďového hárku. Ak budete mať čas, môžete aj svojich kamarátov alebo spolužiakov naučiť takýto vláčik vyrobiť.
Nákladné auto
Pomôcky: špajdle, vrchnáky z PET fliaš, slamka, ceruzky, drevené paličky/kartón, lepidlo/taviaca pištoľ a iné. Ak máme konštrukciu nášho nákladného auta hotovú, prichádza časť, kde opäť využijete svoju fantáziu a to tak, že z drevených paličiek/kartónu postavte kabínu a nosnú plochu tak, aby Vaše nákladné auto dokázalo uniesť čo najťažší náklad. Hmotnosti nákladov zmerajte a zaznamenajte ich v tabuľkách. Nezabudnite samotnú stavbu, pokusy a finálny výstup zdokumentovať.

Nákladné auto

Pomôcky: špajdle, vrchnáky z PET fliaš, slamka, ceruzky, drevené paličky/kartón, lepidlo/taviaca pištoľ a iné. Ak máme konštrukciu nášho nákladného auta hotovú, prichádza časť, kde opäť využijete svoju fantáziu a to tak, že z drevených paličiek/kartónu postavte kabínu a anosnú plochu tak, aby Váše nákladné auto dokázalo uniesť čo najťažší náklad. Hmotnosti nákladov zmerajte a zaznamenajte ich v tabuľkách. Nezabudnite samotnú stavbu, pokusy a finálny výstup zdokumentovať.

Svoje výrobky a postupy pri ich výrobe zdokumentujte fotografiami a obrázkami. Priložiť môžete aj krátke video na http://labak.net/u/rl/7. Pred odoslaním videa zadajte vaše meno a priezvisko bez diakritiky a medzier, v prípade tímového riešenia pridajte aj názov tímu (príklad: VedciFerkoSloboda).


Prílohy

attach_fileSúbor k úlohe | Obrazky.jpg


Diskusia

lock

Odosielanie riešení

Máš vyriešenú úlohu? Zaregistruj sa alebo prihlás sa do svojho konta pre odoslanie riešenia úlohy.