Cesta okolo sveta za 3 mesiace

6. ročník | 2017/2018 | 2. kolo | Vodná doprava
Kategória C | Autor | Ing. Mgr. Martin Hriňák

Maximálny počet bodov: 10


Luxusné lode, akou je aj tá, na ktorej pracuje Nelka ponúkajú neobyčajný zážitok pri dlhých cestách (nielen) okolo sveta. Tie najväčšie majú dĺžku viac než 360 metrov a na ich palube dokážu previesť v maximálnom komforte niekoľko tisíc pasažierov. Juraj dostal lístok na jednu takúto plavbu počas posledných Vianoc a rozhodol sa vyraziť hneď pri najbližšom možnom termíne v nasledujúcom roku. Vyplával z Benátok v nedeľu prvého dňa jedného mesiaca. Presne o týždeň mala jeho loď zastávku v Barcelone. Utorok nasledujúci po utorku, ktorý nasledoval po zastávke v Barcelone, strávil Juraj na Barbadose. O ďalší týždeň v utorok už bol v Kolumbii, najbližší piatok v Kostarike. Prvý deň nasledujúceho mesiaca, utorok, strávil v Guatemale. O tri dni už bol v Mexiku a o ďalšie tri dni v San Diegu v USA. Počas najbližších dvoch týždňov navštívil niekoľko amerických miest a potom sa loď vydala smerom na Havaj. Tam dorazili najbližšiu stredu. Cesta do Sydney v Austrálii trvala 17 dní (cestou navštívili Samou, Fidži a Novú Kaledóniu). Najbližší týždeň sa plavili okolo brehov Austrálie. Potom navštívili Indonéziu, ktorú opustili o deväť dní. Poslednou zastávkou lode bol Singapur, kde sa o päť dní skončila plavba. Tam nastúpil na lietadlo a na druhý deň vystúpil z lietadla v Bratislave. 

Bola to veľmi zaujímavá cesta. Počas výletu stihol nakúpiť darčeky, ktoré rozdal doma počas najbližších vianočných sviatkov ako poďakovanie za lístok na túto plavbu z predchádzajúcich Vianoc.

Urč, kedy vyrazil Juraj na cestu, ak vieš, že späť na Slovensko dorazil presne o tri mesiace od vyplávania (v prvý deň príslušného mesiaca), od uskutočnenia tejto plavby neuplynulo viac než 10 rokov a prvý deň plavby bol v roku, ktorý nebol priestupný.


Diskusia

lock

Odosielanie riešení

Máš vyriešenú úlohu? Zaregistruj sa alebo prihlás sa do svojho konta pre odoslanie riešenia úlohy.